ECZACI KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Beğendinse paylaşabilirsin
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Değerli Meslektaşlarımız;
Hatırlarsınız;
Nisan 2019 tarihinde Çağdaş Eczacılar Grubu ve Çağdaş Eczacıların Birliği Grubu olarak daha güçlü, daha üretken, daha kararlı, sorunları kendi içinde çözebilen, meslektaşlarımızın haklarını koruyan ve meslek kazanımlarımızı artırmak için mücadele eden bir İstanbul Eczacı Odası yaratmak adına birleştiğimizi beyan ederken, İstanbul Eczacı Odası yönetiminde bulunan mevcut grubun sizlerin varlıkları olan taşınmazları bir mirasyedi gibi satmaya çalışacaklarını ifade etmiştik.


Maalesef söylediklerimiz doğru çıktı ! Fotoğrafta da görüleceği üzere Halaskargazi’ deki katımızı bir emlak bürosu ile anlaşarak satılığa çıkardılar.
Şimdi biliyoruz bu yazımızı okuduklarında, satış yetkisini 2018 seçimsiz genel kurulundan aldık diye savunmaya geçecekler… Genel kurula katılan meslektaşlarım iyi bileceklerdir. Katılımcı sayısı 50’yi geçmeyen bir genel kuruldan oy çokluğu ile alınan bir karardır alınan yetki kararı.
Bizlerin anlayışına göre eczacı varlıklarının satış kararı alınacaksa, bu talep gündem maddesi olarak genel kurul gündeminde yer alması ve satışı düşünülen gayrimenkulün fiyat ekspertiz raporunun genel kurula katılan meslektaşlarımıza sunulması ve bu kapsamda detaylı görüşülmesi gerekirdi. Gündem de taşınmazın satışı yetkisini gören Meslektaşlarımız belki de genel kurula daha fazla sayıda katılım sağlayacak ve belki de böyle bir yetki yönetime verilmeyecekti. Bilinmez ki…
Peki ne oldu? Oda Yönetimi böylesi önemli bir yetkiyi sessiz sedasız alabilmek için genel kurul gündemine almayıp, elli sayısını geçmeyen bir katılımcıyla genel kurulda divana verilen bir önerge ile söz konusu yetkiyi almayı amaçlamış ve bu arzusunu gerçekleştirmiştir. Bu aceleciliğin nedenini anlayabilmiş değiliz! Şurada, seçimli genel kurula 2,5 ay kala nedir bu oldu bitti? Doğru olan Eylül ayında yapılacak genel kurula gündem maddesi olarak konulup, yetki talebi etraflıca değerlendirildikten sonra oylanmasıdır.
Sıklıkla şeffaflıktan, paylaşımcılıktan ve katılımcılıktan bahsedenler hangi saik le yangından mal kaçırır gibi bu yetkiyi almak istemektedirler? Bu yaklaşımları eczacı kamuoyunda sorgulanmalıdır. İstanbul Eczacı Odası Yönetimi, her ne kadar yasal yetkiyi genel kuruldan aldık deseler de, bu tavırları ile meslektaşlarımızın vicdanlarında asla aklanmayacaklardır.
Değerli Meslektaşlarımız; yönetimin bu aceleciliği yoksa Mecidiyeköy deki katlarımızın yok oluşundaki paylarını ört-pas etme çabası mıdır? Son dört yıldır başardık, kazandırdık söylemlerinin eczacıda karşılığının olmamasından mıdır? Ankara ya gönderdik haber bekliyoruz diyerek TEB in özel kalem müdürlüğünü yapmalarından mıdır? Aslında yapılan, seçim döneminde meslektaşlarımıza yönelik göz boyama ve bir algı operasyonudur…
Bu arada, meslektaşlarımızın olan biten den haberdar olması ve bilgi edinmelerini sağlamak amacıyla dikkatlerine sunduğumuz ’’ Eczacı Odası Merkez Binasının Yok Oluşunun Hazin Öyküsü’’ başlıklı bildirimize Eczacı Odası Yönetiminden yanıt geldi…
Yanıtları okuyunca meslektaşlarımıza ne kadar gerçek ve doğru bilgiler verdiğimizi bir kez daha anladık.
Oda Yönetim Kurulu, haksız ve mesnetsiz iddialarla ilgili açıklama yapma gereği görüyoruz diye başlayan açıklamalarında, Çağdaş Eczacı Grubu olarak kendilerine yönelttiğimiz hiçbir sorumuza cevap veremediklerini görmekteyiz. Amacımız polemik yapmak değil! Gerçeği ortaya çıkarmak… Kendilerine bir kez daha soruyoruz?
1- İş Merkezini Kentsel Dönüşüm Yasasına uygun yıkamayacağını anlayarak, metruk ev beyan formuyla yıkan şahsa neden ve nasıl güvendiniz? Bina yıkımı gerçekleşmeden aylar önce 30.03.2017 tarihinde kendisi ile neden özel protokol yaptınız? (Yapılan protokol elimizde.)
2- İlgili şahıs sizlerden güvence ve cesaret almamış olsaydı, %38 hisse ile on katlı binayı yıkamayacağını bilerek, yıkım işleriyle bu denli uğraşmayacaktı! Binamızın yok oluşunda ciddi vebaliniz var.
3- Binadan en son biz çıktık diyorsunuz. En son sizin çıkmanız bir şey ifade etmiyor ki! Keşke bu ısrarınız yıkım kararını aldırmamak yönünde olsaydı.
4- İnşaat yapma gücünü kanıtlayan bir inşaat şirketinden bahsediyorsunuz. İnşaat şirketinin kime ait olduğunu niye söylemiyorsunuz? İnşaat şirketinin Sedir İnşaat ve Sahibinin binayı yıktıran kişi olduğunu niye gizliyorsunuz?
5- Yıkım öncesinde protokol yapmanıza rağmen kendisinden iki yıl boyunca 1 kuruş dahi kira bedeli alamadığınızı neden açıklamıyorsunuz? Nerde şeffaflık? …
6- Pek çok kat maliki sizin güven duyduğunuz şahısla protokol yapmazken ve ciddi endişelerini sizlerle paylaşırken neden bu ikazlara kulaklarınızı tıkadınız?
Değerli Meslektaşlarımız, ilk yazımızda da söylemiştik. Soruları çoğaltmak mümkün ancak bu sorulara cevap verebileceklerini düşünmüyor, açıklamalarımızı yine sizleri aydınlatmak için kaleme aldığımızı ifade etmek isteriz. Yazımızın başlarında bir algı yönetiminden bahsetmiştik. Algımız her zaman gerçeği yansıtmaz. Hatta kimi zaman gerçeklerin üstünü örtebilir de… Doğru ve gerçek bilgiye sahip değilseniz oluşturulan algının esiri olursunuz. İşte Çağdaş Eczacılar Grubu olarak bizim amacımız meslektaşlarımızın doğru ve gerçek bilgiye ulaşmalarını sağlamak… Doğru bilgi ve bilince erişen her meslektaşımız, kendi algısını kendi yaratacak güçte olduğunu biliyor ve hiçbir algının kendilerini yönetemeyeceğini birilerinin anlamasını istiyoruz.
Sevgiyle kalın…
ÇAĞDAŞ ECZACILAR GRUBU


Beğendinse paylaşabilirsin
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir